top of page

Керуючись Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», наказом Міністерства освіти і науки України «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів  загальноосвітніх навчальних закладів України», Статуту освітнього закладу та інших нормативних документів  виховна діяльність КЗ «Лозівський ліцей №4»  спрямована на виконання завдань і реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання.

Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Основними ідеями, які лягли в основу виховної діяльності освітнього закладу, є ідеї гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору.

Система виховної діяльність освітнього закладу – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. В освітньому закладі відбувається моральне становлення здобувачів освіти, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день в освітньому закладі склалася система виховної діяльності, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Основна увага приділяється вихованню громадянина-патріота України з демократичним світоглядом і культурою, створенню умов для самореалізації творчої складової особистості учня, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, формуванню навичок безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Характер виховної діяльності передбачає глибоке розуміння вчителем фізіологічної природи здобувачів освіти, їх індивідуальні риси та можливості, повагу до особистості дитини. 

Виховна діяльність освітнього закладу базується на принципах, що визначають основні вимоги до процесу виховання особистості учня, до його змісту, організацій, форм, методів та прийомів.

Принципи виховної діяльності освітнього закладу:

  • принцип гуманізації і демократизації виховного процесу,

  • принцип зв’язку виховання з реальним життям,

  • виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності,

  • єдність вимог і поваги до особистості,

  • послідовність, систематичність і єдність виховних впливів.

Завдання виховної діяльності:

  • Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.

  •  Забезпечувати психологічну підтримку всіх учасників освітнього процесу під час війни

  • Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.

  • Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.

  • Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.

  • Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху

  • Формувати в учнів навички культури здоров’я, безпечної поведінки, підвищення рівня їх інформованості з питань здорового способу життя та безпеки життєдіяльності.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної діяльності освітнього закладу, який охоплює всі напрямки виховання та включає у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські та районні заходи.

Основними напрямками виховної роботи закладу є: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Система виховної діяльності освітнього закладу забезпечує:

  • активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;

  • організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;

  • розвиток активності школярів у різних видах діяльності та творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позанавчальній діяльності;

  • гуртовування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;

  • соціальну захищеність і підтримку учнів;

  • співпрацю з дитячими молодіжними та громадськими організаціями, об’єднаннями, колективами;

  • співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами з питань організації правової освіти, профілактичної роботи серед школярів;

  • концентрацію сил педагогічного колективу за пріоритетними напрямками виховної роботи.

Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.

Виховна проблема освітнього закладу «Формування ключових компетентностей учнів, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Впровадження сучасних форм і методів формування гармонійно розвинених, національно свідомих громадян України»

bottom of page